Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Визначення міжнародних стандартів юридичної професії сприятиме забезпеченню високого рівня професіоналізму правників та підвищенню якості правосуддя – член ВРП Інна Плахтій

02 вересня 2024, 13:42

Відбулося обговорення результатів проєкту «Реформа класифікатора та розробка стандартів юридичної професії», що реалізується Асоціацією правників України за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх».

Під час заходу були презентовані проєкти змін до Класифікатора професій в частині правничої професії, а також проєкти стандартів професій «Суддя», «Прокурор» та «Юридичний радник».

Вітаючи учасників заходу членкиня Вищої ради правосуддя Інна Плахтій зазначила, що стандарти юридичної професії є надважливими, першочергово для забезпечення якості правосуддя. Адже вони визначають чіткі вимоги для кваліфікації та компетенції юристів. І це сприяє забезпеченню високого рівня професіоналізму. Це гарантує, що правосуддя буде здійснюватися компетентними та підготовленими фахівцями, що підвищує довіру громадськості до судової системи.

Інна Плахтій також закцентувала увагу на тому, що юридичні стандарти є важливими для захисту прав і свобод людей, оскільки ці стандарти вимагають від юристів дотримання етичних норм і принципів верховенства права. Це знижує ризик зловживання правом або неналежного виконання професійних обов’язків.

Наявність стандартів підвищує рівень професійної відповідальності, оскільки чіткі вимоги визначають межі професійної відповідальності юристів. Це стимулює їх до якісного виконання своїх професійних обов’язків, а також полегшує процес їх оцінки, сказала Інна Плахтій.

Крім того, стандарти є важливі для підготовки та розвитку кадрів. Вони будуть використовуватися як основа нових освітніх програм і підвищення кваліфікації юристів. Допомагатимуть визначити, які знання і навички є найважливішими для професійного розвитку юриста.

Також важливою є етична складова, визначена стандартами, оскільки це включає вимоги до етичної поведінки, що є ключовим фактором у побудові довіри між юридичною спільнотою та суспільством.

Інна Плахтій висловила упевненість в успішній реалізації реформи класифікатора та впровадження стандартів юридичної професії.

У заході взяли участь представники Міністерства економіки України, Національного агентства кваліфікації, органів суддівського самоврядування, судді, прокурори, представники вищих навчальних закладів, громадських організацій, проєктів міжнародної технічної допомоги та інші правники.

Вища рада правосуддя